O vorba din batrani spune ca masa trebuie sa-ti tihneasca, sa mananci incet, in liniste, sa nu te certi sau sa te enervezi la masa. 🙂 In felul acesta, organismul digera mancarea bine, iar tu te simti bine. Daca cei de langa tine tipa, ce cearta, te enervezi la masa, organismul va protesta, mancarea nu se va digera bine, vei avea gaze, dureri de stomac, de cap si multe altele.
Am lansat condimentele, ingredientele și multe alte bunătăți marca Gina Bradea! Vă recomand să vă uitați pe magazinul meu online și să comandați Bunătăți de la Gina Bradea!
Răsfoiți magazinul cu răbdare, am multe produse pentru voi și adaug constant altele noi, ca să vă bucurați de tot ce e mai bun.
Am fost duminica la pranz cu prietenii, la un restaurant pe malul marii, intr-un peisaj de vis. Am stat cam 6 ore la masa, un pranz cu multe feluri de mancare, am gustat din toate, am ras, am vorbit, am glumit, totul pe-ndelete, cu placere si fara graba. A fost minunat! Iar a doua zi, cantarul mi-a aratat cu 300 g mai putin. 🙂
Este, da, extrem de important sa-ti placa oamenii langa care stai la masa. 🙂
Va invit sa urmariti si ultimele retete video publicate:









